Warm weer versnelt groei van invasieve waterplanten in havens en vaarwegen

De zomerse temperaturen van de afgelopen periode zorgen voor ideale omstandigheden voor invasieve waterplanten. Door het warme voorjaar en de oplopende watertemperaturen groeien soorten zoals watercrassula en grote waternavel momenteel razendsnel. 


Wat begint als een kleine groeiplaats, kan binnen korte tijd uitgroeien tot een serieuze belemmering voor havens, jachthavens en vaarwegen. Dit heeft niet alleen gevolgen voor de recreatievaart en bereikbaarheid, maar ook voor de waterkwaliteit en het ecologisch evenwicht.

  • Belemmering van de scheepvaart en recreatievaart
  • Verslechtering van de waterkwaliteit
  • Verstoring van ecosystemen
  • Hogere kosten wanneer bestrijding wordt uitgesteld

Juist nu is het moment om in te grijpen. Vroegtijdige verwijdering voorkomt verdere verspreiding en houdt havens en vaarwegen veilig, toegankelijk en representatief. 

Bij Ippel Dredging ondersteunen wij havenbeheerders, gemeenten en waterschappen bij het verwijderen van invasieve waterplanten vanaf het water. Dankzij onze gespecialiseerde vaartuigen kunnen ook moeilijk bereikbare locaties efficiënt en met minimale belasting voor de omgeving worden aangepakt.

Wilt u weten wat wij voor uw haven of vaarweg kunnen betekenen? Neem gerust contact met ons op.

Heeft u vragen?
Neem dan contact met ons op:

Ippel Dredging B.V.
Bovenburen 4, 8723 ED Koudum

[email protected]

06-48088813

Noord - Midden Nederland

Bovenburen 4

8723 ED Koudum

Midden - Zuid Nederland

Postadres
Hekendorpse Buurt 24
3467 PD Hekendorp

Bezoekadres
Provincialeweg Oost 24
Haastrecht